Strona główna Borne Sulinowo Jubileusz borneńskich Optymistek

Jubileusz borneńskich Optymistek

W ubiegłą sobotę w Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie odbyło się otwarcie wystawy prac grupy nieformalnej BKO40+. Wystawa była zwieńczeniem zadania projektowego pn. Łapacze optymistycznych snów w ramach programu Działaj Lokalnie 2023.

Panie 40+ wykonywały prace podczas cotygodniowych spotkań projektowych, wyrażając w nich siebie w zdecydowanych lub stonowanych barwach, adekwatnie do charakteru, nastroju czy koloru wnętrza każdej z pań.

Wystawione prace wykonano z materiałów ekologicznych w tym z wielobarwnych sznurków i wysuszonego, oczyszczonego drewna  naturalnie zaimpregnowanego przez morze, pozyskanego podczas pobytu grupy nieformalnej nad Bałtykiem.

Zadanie projektowe przeprowadzono w terminie sierpień – grudzień 2023.

  • Wartość projektu 10 100,00 zł.
  • Kwota dofinansowania 5 300,00 zł

Grupa nieformalna Babski Klub Optymistek 40+ powstała w 2018 r.  Zrzeszamy 15 osób.

W okresie działalności zrealizowałyśmy 5 projektów na rzecz kobiet w naszej gminie.

Nasze początki

Pomysł powstania grupy nieformalnej kobiet powyżej 40 r.ż., narodził się w 2018 r. wynikając z potrzeby działania, chęci integracji, samorozwoju i wyjścia z domu. Potrzebne było miejsce, w którym mogłybyśmy się spotykać, wymieniać doświadczeniami, pomysłami, które można byłoby zrealizować w Bornem Sulinowie. W ramach życzliwości i współpracy  Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie zaoferowało pomieszczenie – tzw. kawiarenkę na miejsce spotkań, gdzie dzieliłyśmy się swoimi wrażeniami z odbytego seansu filmowego, przeczytanej książki, przebytej wycieczki czy chociażby sprawdzonym przepisem kulinarnym.

Obecnie

Spotkania Babskiego Klubu Optymistek 40+ polegają na promowaniu zdrowego stylu życia, zapraszaniu trenerów na spotkania tematyczne tj. pogadanki, dyskusje, szkolenia i warsztaty praktyczne. Poruszamy wiele trudnych tematów, rozwiązujemy wspólnie kobiece problemy. Organizujemy spotkania z ciekawymi ludźmi, włączamy się w akcje charytatywne na rzecz kobiet i osób dyskryminowanych. Co roku bierzemy udział w sesji zdjęciowej i wydajemy kalendarze tematyczne, które oferujemy na cel charytatywny. Poszerzamy swoje horyzonty, pracujemy nad stroną kobiecego relaksu, odpoczynku, odskocznią od dnia codziennego. Przy okazji nabywamy umiejętności w tworzeniu prac manualnych, rękodzielniczych. Wspieramy społeczność lokalną w różnych akcjach. Wszystkie decyzje podejmujemy wspólnie.