Strona główna Borne Sulinowo Kolejna budka z książkami w Bornem Sulinowie

Kolejna budka z książkami w Bornem Sulinowie

Znana mieszkańcom Szczecinka od lat inicjatywa bookcrossingu coraz szerzej jest popularyzowana również w Bornem Sulinowie. Akcja polegająca na uwalnianiu przeczytanych książek poprzez ich umieszczenie w specjalnej, ogólnodostępnej gablocie propagowana była dotychczas tylko w korytarzach miejscowej biblioteki oraz w jednej ogólnodostępnej budce, do której właśnie dołączyła kolejna.

Niezmordowana ekipa Miejskiej Biblioteki Publicznej pierwszy punkt wymiany książek na świeżym powietrzu przygotowała i zamontowała w ubiegłe wakacje. Znajdujący się na terenie zielonym przy placówce obiekt cieszy się dużą popularnością, nie dziwi więc fakt, że drugi stanął przed kilkoma dniami przy lokalnym Centrum Kultury i Rekreacji.

Lokalizacja nieprzypadkowa, miejsce dobrze znane mieszkańcom, tym starszym i tym najmłodszym – informują pracownicy borneńskiej MBP, jednocześnie dodając – Ceny nowych książek nie są niskie, dlatego chcemy pokazać świetny sposób na uzupełnienie i odświeżenie swojej biblioteczki. Polega na przyniesieniu książki, której nie będziemy już czytać i chcemy podzielić się nią z innymi, a w zamian możemy zabrać ze sobą inną. Budkę zaopatrzyliśmy w różnorodne książki, także każdy na pewno znajdzie coś dla siebie!

Jeśli więc posiadacie przeczytane książki i chcecie się nimi podzielić z innymi to przybywajcie w okolice CKiR. Z pewnością znajdziecie tu mnóstwo ciekawych pozycji czytelniczych.