Strona główna Borne Sulinowo Nastrojowa wieczornica borneńskim finałem Święta Niepodległości

Nastrojowa wieczornica borneńskim finałem Święta Niepodległości

Jak już informowaliśmy, w Bornem Sulinowie obchody Narodowego Święta Niepodległości po raz kolejny rozpoczęto w samo południe odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego, biorąc tym samym udział w akcji Niepodległa do Hymnu zainicjowanej przez Biuro Programu Niepodległa. Miejska Biblioteka Publiczna co roku zgłasza Gminę Borne Sulinowo do udziału w tym wydarzeniu. A późnym popołudniem, również jak co roku, pracownicy i przyjaciele placówki spotkali się w gronie mieszkańców na Wieczornicy Niepodległościowej.

Wieczorną uroczystość swoją obecnością uroczystość zaszczycili włodarze miasta w osobie Burmistrz Bornego Sulinowa Doroty Chrzanowskiej oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Bornem Sulinowie Mariusza Gorgola. Dla mieszkańców przygotowaliśmy patriotyczny program poetycko-muzyczny Nie damy pogrześć mowy… wiary… – refleksje o niepodległości, inspirowane utworami literackimi Marii Konopnickiej w wykonaniu członków niezastąpionego Teatru Kameralnego i zaproszonych gości. Cudownym zakończeniem obchodów był koncert pt. Marszem i galopem do Niepodległości w wykonaniu Zespołu SPOCZNIJ, działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bornem Sulinowie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, bez których realizacja tych wydarzeń nie byłaby możliwa: Magdalenie Haas i Krzysztofowi Szulejce; członkom Teatru Kameralnego: Izabeli Kłaczkiewicz, Zenobii Miszewskiej, Zenonowi Miszewskiemu; uczniom Szkoły Podstawowej w Bornem Sulinowie: Martynie Żak i Bartoszowi Kapuścińskiemu; uczniom Liceum Ogólnokształcącego w Bornem Sulinowie: Mai Jakubowskiej, Natalii Kutela, Cezaremu Kuca, Kamilowi Klekotta, Katarzynie Kowalczyk – opiekunce Koła Wolontariatu przy LO oraz niezastąpionemu Wojtkowi Więckowskiemu i jego żonie Ani oraz całej, przesympatycznej grupie wsparcia. Dziękujemy również Dariuszowi Czerniawskiemu za udostępnienie sali w BKO. Szczególne podziękowania kierujemy do członków Zespołu SPOCZNIJ, którzy dołożyli wszelkich starań, by tegoroczny koncert był na wysokim poziomie. Do zobaczenia za rok!

Ekipa Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bornem Sulinowie