Strona główna Borne Sulinowo Nauczyciele z Bornego szkolili się na Malcie

Nauczyciele z Bornego szkolili się na Malcie

Siedmioro nauczycieli z Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Oflagu II D w Bornem Sulinowie wzięło udział w dwutygodniowym kursie metodycznym w ETI Malta.

W dniach 13-24. 02.2023, beneficjenci szkolnego projektu finansowanego z Programu Erasmus poszerzali swoje umiejętności w zakresie przygotowania stron www, blogów (Google Blogger), projektowych jednostek metodycznych (PBWorks), wykorzystania zasobów Internetu (słowniki online), tworzenie interaktywnych krzyżówek, wykreślanek, awatarów, aplikacji, komiksów, historyjek i opowiadań, edytowanie filmików z YT, nagrywanie z ekranu, itd.

Ponadto, nauczyciele poszerzyli wiedzę w zakresie teorii i praktycznego zastosowania metody CLIL, edytowania i tworzenia jednostek zintegrowanego nauczania językowo-przedmiotowego (WebQuestów), przygotowanie prezentacji Adobe i Canva. Na zakończenie każdego tygodnia szkolenia, nauczyciele prezentowali przygotowane przez siebie blogi, strony www i projekty lekcji (Pbworks).

Piękna pogoda sprzyjała eksploracji archipelagu, indywidualnie i grupowo zwiedzaliśmy stolicę Malty, fortecę w Mdinie, wyspę Gozo, Blue Grotto, megalityczne świątynie w Hagam Qim. W stolicy kraju, mogliśmy podziwiać zespoły i dekoracje karnawałowe. Naszym trenerką była niezwykle pomocna i uprzejma Josefa Borg, która codziennie zarażała nas swoim poczuciem humoru.

Na zakończenie szkolenia otrzymaliśmy certyfikaty potwierdzające nasz udział w kursie.

Mobilności na kursy metodyczne w ETI Malta są częścią implementowania szkolnego projektu nr 2021-2-PL01-KA122-SCH-000041952, typ akcji KA122-SCH.

Info: LO im. Bohaterów Oflagu II D w Bornem Sulinowie