Strona główna Borne Sulinowo Niecodzienny problem na ul. Wyszyńskiego

Niecodzienny problem na ul. Wyszyńskiego

Jeszcze w wakacje rozpoczęła się długo wyczekiwana modernizacja ul. Wyszyńskiego w Bornem Sulinowie. W ramach inwestycji kompleksowo przebudowywane jest 838 metrów drogi wraz z dwoma jej łącznikami z ulicami Sosnową i Orła Białego.

Zgodnie z pierwotnymi zapisami umowy, inwestycja powinna być już na ukończeniu. Na przeszkodzie stanęły jednak problemy z materiałami budowlanymi, a konkretnie… brak możliwości zakupu surowca na nawierzchnię. Mamy lekkie opóźnienie przy tej inwestycji, w związku z czym wystąpiliśmy nawet do wojewody z prośbą o wydłużenie terminu jej rozliczenia – wyjaśnia burmistrz Dorota Chrzanowska, jednocześnie dodając – Po prostu firma realizująca przedsięwzięcie nie ma asfaltu potrzebnego do wylania na ulicach…

Jak jednak zapewnia włodarz Bornego Sulinowa, wykonawca rozwiązał już wspomniany problem, dzięki czemu najpóźniej w połowie listopada powinien rozpocząć wylewkę.

Całość modernizacji ul. Wyszyńskiego oszacowano na nieco ponad 2,7 mln zł, z czego 1,3 mln zł stanowi dofinansowanie z z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Więcej na ten temat w najnowszym wydaniu Borneńskiego Programu Samorządowego.