Strona główna Gmina Szczecinek Cross Bociana po raz szósty

Cross Bociana po raz szósty

Mateusz Olichowski z Nakielna został zwycięzcą biegu głównego podczas wczorajszego Crossu Bociana. Organizowana w Czarnoborze impreza odbyła się już po raz szósty.

Zwycięzca rywalizacji dystans 10 kilometrów pokonał w czasie 37:22,81 s. wyprzedzając dwóch szczecinecczan – o nieco ponad pół minuty Sylwestra Szymańskiego oraz ponad dwie Konrada Lasaka. Najszybszą kobietą na królewskim dystansie wydarzenia była Anna Makselon, która w drodze po pierwsze miejsce pokonała Monikę Fiłonowicz oraz Natalię Ziojłę.

Rywalizację na dystansie 5 km wygrał Roland Pawłowicz, który na metę wbiegł razem z Igorem Siódmiakiem. Podium uzupełnił Tomasz Chmielewski z Barwic.

Wśród amatorów nordic walking najlepszy był Roman Frąckowiak z Wielenia, który do ostatnich metrów toczył twardy bój z Tadeuszem Jakimcem ze Szczecinka, ostatecznie wygrywając o przysłowiowy włos. Wielki sportowy come back zaliczył Mariusz Kieling, który po ponad rocznej przerwie powrócił do sportu. Pierwszy start po absencji okazał się nad wyraz udany – urzędujący Burmistrz Barwic zajął trzecie miejsce!

Organizowaną przez Nadleśnictwo Czarnobór imprezę uzupełniły tradycyjne, liczne biegi dziecięce i młodzieżowe. Pełne wyniki: link

REKLAMA