Strona główna Gmina Szczecinek Czwarty Klub Senior+ w gminie Szczecinek

Czwarty Klub Senior+ w gminie Szczecinek

W Parsęcku otwarto wczoraj kolejny Klub Senior+. To już czwarta tego typu placówka na terenie gminy Szczecinek (wcześnie otwarto identyczne obiekty w Turowie, Gwdzie Wielkiej i Wierzchowie), co jest rekordem w powiecie szczecineckim.

Klub Senior+ powstał w wyniku przebudowy istniejącego już budynku świetlicy wiejskiej. Całość prac nad obiektem opiewała na kwotę ok. 380 000,00 zł, a oprócz niezbędnych robót budowlanych złożyło się na nią również zakupienie wyposażenia, w tym specjalistycznego sprzętu sportowego oraz rehabilitacyjnego. Urząd Gminy w Szczecinku na zadanie otrzymał 160 000,00 zł dofinansowania z Rządu.

W klubowych zajęciach uczestniczyć może osoby powyżej 60. roku życia, nieaktywne zawodowo i mieszkające oczywiście na terenie gminy. Aby zostać członkiem klubu należy złożyć wniosek w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej lub bezpośrednio w klubie.

A wczorajszą uroczystość poza licznym gronem znamienitych gości (obecni byli m.in. wicewojewoda Tomasz Wójcik oraz Monika Łuszkiewicz, Kierownik Biura Poselskiego wiceminister Małgorzaty Golińskiej) odwiedzili również członkowie chóry Crescendo. Działający w I LO im. Księżnej Elżbiety młodzi artyści przygotowali dla seniorów – a więc głównych bohaterów wczorajszego święta – wspaniały program artystyczny.