Strona główna Gmina Szczecinek Daj życie niepotrzebnym rzeczom i pomóż rodzinnym domom dziecka

Daj życie niepotrzebnym rzeczom i pomóż rodzinnym domom dziecka

Chcesz pomóc podopiecznym rodzinnych domów dziecka oraz dać drugie życie niepotrzebnym już przedmiotom? Przyłącz się do akcji „Wietrzenie Magazynów”, które organizuje Stowarzyszenie Razem dla Szkoły z Parsęcka.

Jeżeli posiadacie w domach rzeczy zalegające i zbierające kurz czy też takie, które znudziły się Waszym dzieciom lub też zwyczajnie z nich wyrosły to możecie dać im drugie życie i uszczęśliwić dzieci oraz młodzież z rodzinnych domów dziecka – informują organizatorzy akcji.

Rzeczy można przywozić do Szkoły Podstawowej w Parsęcku w godzinach pracy placówki. Akcja trwa do końca stycznia i ma charakter dobroczynny – dodają.

Co jest zbierane? Wszystko to co przydaje się w życiu codziennym w domu i w szkole dzieciom i młodzieży w wieku od 0 do 17. roku życia: odzież, obuwie (wszystkie rozmiary), artykuły szkolne, higieniczne, kosmetyki, elektronika, wyposażenie pokojów (obrazki, zegary, lampki biurkowe, skarbonki, zasłonki, firanki, dywaniki, półki i inne drobne meble), książki, zabawki, gry oraz inne akcesoria.

Uwaga! Z oczywistych względów przedmioty osobiste typu bielizna, pościel, ręczniki muszą być obligatoryjnie nowe. Organizatorzy zbiórki proszą aby pozostałe dary były schludne i niezniszczone, co będzie przejawem szacunku i empatii dla obdarowanych.

Pamiętajmy, że liczy się każdy najmniejszy gest. Zachęcamy wszystkich do czynienia dobra, bo jak wiadomo dobro wraca! Niech wraca ono do Was przez cały piękny 2023 rok – kończą przedstawiciele Stowarzyszenia Razem dla Szkoły.