Strona główna Gmina Szczecinek Gminne Kluby Senior+ zapraszają

Gminne Kluby Senior+ zapraszają

Kluby Senior+ w Gminie Szczecinek otwierają się na lokalną społeczność. Za nami pierwszy cykl spotkań integracyjnych, które miały na celu prezentację oferty klubów i zachęcenie mieszkańców gminy do udziału w zajęciach. W planach są kolejne.

Czerwcowe spotkania integracyjne odbywały się w każdym z Klubów: w Gwdzie Wielkiej, w Parsęcku, a następnie w Turowie i Wierzchowie. Strzałem w dziesiątkę okazały się zajęcia artystyczne, które pozwoliły uczestnikom na odkrywanie swoich talentów i wspólne tworzenie unikalnych rękodzielniczych wyrobów.

Co ważne, dzięki spotkaniom udało się wzmocnić poczucie wspólnoty, ale też przyciągnąć nowe osoby z terenu Gminy. W każdym Klubie odbyły się zajęcia manualne, kulinarne oraz muzyczne. Wszystko po to, aby zachęcić Seniorów do integrowania się z uczestnikami Klubów i zaprosić do takiej formy spędzania wolnego czasu – podkreśla Marzena Nowacka, dyrektor GOPS w Szczecinku.

Ciągle posiadamy wolne miejsca, dlatego zapraszamy wszystkich Seniorów z terenu Gminy Szczecinek do złożenia deklaracji – zaznacza dyrektor. I dodaje: W naszych Klubach oprócz zorganizowanych zajęć Seniorzy podejmują własne inicjatywy i kreują swoje pomysły na spędzanie czasu w Klubie. W planie mamy kolejne spotkania w lipcu i w sierpniu, na które już teraz serdecznie zapraszam.

Oczywiście prowadzący spotkania zaplanowali mnóstwo atrakcji. Tym razem będzie można aktywnie spędzić czas podczas zajęć aktywizujących, które poprowadzi Monika Firaza.

Harmonogram lipcowych spotkań w Klubach Senior+ w Gminie Szczecinek przedstawia się następująco:

  • Klub Senior+ w Wierzchowie: 16 lipca, godz. 10.30
  • Klub Senior+ w Parsęcku, 18 lipca, godz. 10.30
  • Klub Senior+ w Turowie, 23 lipca, godz. 10.30
  • Klub Senior+ w Gwdzie Wielkiej, 25 lipca, godz. 10.30.

Gminne Kluby Senior+ zapraszają!

Info: Magdalena Szkudlarek-Szarkowska