Strona główna Gmina Szczecinek Gminni radni zebrali się po raz ostatni

Gminni radni zebrali się po raz ostatni

Za nami ostatnia sesja Rady Gminy Szczecinek w kadencji 2018-2024. W środę, 24 kwietnia o godz. 12.00 gminni radni zebrali się po raz 81. 

Była to okazja do podziękowania za lata wspólnej pracy i do podsumowania dotychczasowych działań. Wcześniej jednak radni zrealizowali zaplanowany wcześniej PORZĄDEK OBRAD.

Za dotychczasową owocną kadencję podziękował wszystkim Przewodniczący Rady Gminy Szczecinek Andrzej Usik. Kiedy zostałem przewodniczącym, miałem wiele obaw. Ale nigdy nie spotkałem się z jakimiś wyrazami niezadowolenia – podkreślił Andrzej Usik. Przez ponad 5 lat odbyliśmy 81 sesji, pracowaliśmy z 893 projektami uchwał, przyjęliśmy w sumie 878 uchwał. Naszą Gminę pozostawiamy w bardzo dobrej kondycji. Niech tylko kolejna rada pracuje tak jak ta, a będzie dobrze – ocenił Przewodniczący.

Dziękuję wszystkim za współpracę. Radnym, sołtysom, dyrektorom, kierownikom… Zawsze mogłem na Was liczyć. I za to Wam serdecznie dziękuję – mówił dalej Andrzej Usik, nie zapominając także o wiceprzewodniczących. Pan Jan Gwiazda z ponad 33-letnim doświadczeniem w radzie i Pan Tadeusz Kamiński z ponad 25-letnim doświadczeniem. Ze strony obu Panów zawsze miałem duże wsparcie. To są osoby, które raz poznane, nigdy nie zostaną zapomniane – zaakcentował Przewodniczący.

Nie zabrakło także podziękowań skierowanych w stronę Wójta Gminy Szczecinek Ryszarda Jasionasa. Wójt także złożył podziękowania całej radzie, a dziękując każdemu radnemu z osobna, wręczył pamiątkowy upominek. To była bardzo owocna kadencja. Chciałbym podziękować wszystkim radnym za to, że potrafiliśmy razem pracować. Razem podejmowaliśmy decyzje, braliśmy odpowiedzialność za kształt naszego samorządu, za realizowane przedsięwzięcia, których się nie baliśmy, za plany, które snujemy i wszystkie te zamierzenia, które mamy na przyszłość – powiedział Wójt Ryszard Jasionas.

Coś się kończy. My jednak nie zostawiamy naszej Gminy i naszego społeczeństwa. Jesteśmy cały czas w tym samym miejscu, czyli z Mieszkańcami. Wspaniale się z Państwem pracowało. Cieszę się, że nasze działania znajdują zrozumienie. Minione wybory pokazały, że ten kierunek, który przyjęliśmy, jest kierunkiem właściwym – zwrócił uwagę Wójt. W tym miejscu jeszcze raz chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy brali udział w wyborach. Wynik z 7 kwietnia jest wynikiem, który będzie obowiązywał przez 5 najbliższych lat. Z pewnością w przez ten czas będziemy się zmagali tak jak teraz z różnymi przeciwnościami losu. Ale mam nadzieję, że nie z sobą, ponieważ to nie ma sensu – zaznaczył dalej.

Chciałbym również podziękować wszystkim pracownikom. To wiele osób, które przyczyniają się do tego, że dzięki działaniom samorządu ludzie czują się bezpieczniej, żyją w lepszych warunkach, mają dostęp do różnego rodzaju dóbr. I to buduje – wskazał Ryszard Jasionas. Można prowadzić naszą Gminę w sposób wygodny, zarządzając, administrując, nie podejmując żadnych wyzwań. Jednak ta rada, która za kilka dni zakończy swoją kadencję, podniosła poprzeczkę wysoko. Wyznaczyła nowe kierunki działania – i to na wszystkich poziomach życia społecznego… Dziękuję jeszcze raz za współpracę. Życzę wszystkim, żeby jak najwięcej się uśmiechali. Żebyśmy byli szczęśliwi i zdrowi. Abyśmy mogli się cieszyć tym, co już udało się nam osiągnąć – życzył wszystkim Wójt.

Radę Gminy Szczecinek w kadencji 2018-2024 tworzyli:

 • Andrzej Usik – Przewodniczący Rady
 • Jan Gwiazda – Wiceprzewodniczący Rady
 • Tadeusz Kamiński – Wiceprzewodniczący Rady
 • Wiesława Czubaszek – Członek Rady
 • Daniel Dacio – Członek Rady
 • Zbigniew Dykas – Członek Rady
 • Andrzej Papirnyk – Członek Rady
 • Halina Kulczewska – Członek Rady
 • Mariusz Bagiński – Członek Rady
 • Mirosław Gręźlikowski – Członek Rady
 • Agata Kucharska-Gruszecka – Członek Rady
 • Krzysztof Kucharski – Członek Rady
 • Jolanta Warzecha – Członek Rady
 • Kacper Noga – Członek Rady
 • Halina Zalejasz – Członek Rady

Info: Magdalena Szkudlarek-Szarkowska