Strona główna Gmina Szczecinek Hybrydy dla Gminy Szczecinek

Hybrydy dla Gminy Szczecinek

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie przekazał ponad 150 tys. dofinansowania dla Gminy Szczecinek na zakup dwóch samochodów hybrydowych typu plug-in. Urząd Gminy w Szczecinku z ekologicznych pojazdów już korzysta.

Umowę na dofinansowanie zakupu w obecności wiceminister Małgorzaty Golińskiej Klimatu oraz wicewojewody Tomasza Wójcika podpisali w ubiegłym tygodniu Prezes Funduszu Marek Subocz oraz wójt Ryszard Jasionas. Całkowity koszt zakupu samochodów to 300 tysięcy złotych, z czego połowę tej kwoty stanowiło właśnie dofinansowanie przyznane przez Fundusz.

Zakupione auta to dwa pojazdy Kia XCeed PHEV, a więc hybrydy typu plug-in, czyli samochody z możliwością ładowania prądem sieciowym. Korzystając tylko z zeroemisyjnego napędu elektrycznego mogą przebyć dystans ok. 75 km, co powinno wystarczyć do zaspokojenia dziennych potrzeb służbowych urzędu. Jak podkreślił w rozmowie z nami Ryszard Jasionas, samorząd nie wyklucza rozszerzenie ekologicznego parku maszyn i rozważa zakup jeszcze jednego ekologicznego auta, ale tym razem w pełni zasilanego energią elektryczną.