Strona główna Gmina Szczecinek Komputery dla dzieci i młodzieży z gminy Szczecinek

Komputery dla dzieci i młodzieży z gminy Szczecinek

Prawie pół tysiąca laptopów, tabletów i komputerów stacjonarnych otrzymali mieszkańcy gminy wiejskiej Szczecinek. Dzieci, młodzież oraz ich rodzice nie ukrywają satysfakcji z realizacji projektu. Przyznali, że nowy sprzęt przyda się m.in. do nauki.

Urządzenia mieszkańcom gminy Szczecinek wręczała m.in. szczecinecka posłanka Prawa i Sprawiedliwości Małgorzata Golińska. Wiceminister klimatu i środowiska podkreślała, że byli pracownicy PGR-ów wreszcie nie czują się zapomniani i wykluczeni. Likwidacja Państwowych Gospodarstw Rolnych odbyła się w barbarzyński sposób. Przez tyle lat państwo Polskie było odwrócone plecami do tych miejscowości i tych ludzi. To są kwestie cały czas trudne do zaakceptowania – tłumaczyła szczecinecczanka.

Program wsparcia dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. W całej Polsce do programu przystąpiło 1600 gmin. Tylko w województwie zachodniopomorskim samorządy otrzymały 76 milionów złotych na zakup tych nowoczesnych urządzeń. To pokazuje wymiar tego programu – podkreślił wicewojewoda zachodniopomorski Tomasz Wójcik.

Sprzęt komputerowy dla dzieci i wnuków byłych pracowników PGR-ów trafił już do większości zachodniopomorskich samorządów, które przystąpiły do programu.