Strona główna Gmina Szczecinek Mieszkańcy gminy Szczecinek kolędują

Mieszkańcy gminy Szczecinek kolędują

To był piękny i na pewno bardzo miło spędzony czas. Zgodnie z ubiegłoroczną obietnicą wójta Ryszarda Jasionasa, wspólne kolędowanie w Gminie Szczecinek w tym roku odbywa się już nie w jednym miejscu, a w poszczególnych miejscowościach tego samorządu. Wczoraj mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spotkaniu, które miało miejsce w Gwdzie Wielkiej.

Od wieków w świątecznym okresie Bożego Narodzenia w wielu polskich domach kultywowana jest tradycja wspólnego śpiewania kolęd. W wielu miejscach naszego kraju zwyczaj ten praktykowany jest publicznie i tak też jest w gminie Szczecinek. Po ubiegłorocznym kolędowaniu w Parsęcku, w tym roku przedsięwzięcie odbywa się w aż 7 miejscowościach.

Tegoroczną edycję Wspólnego Kolędowania z Wójtem Gminy Szczecinek zainicjowana w piątkowy wieczór w Jeleninie. Ciąg dalszy spotkania miał z kolei miejsce wczoraj w Gwdzie Wielkiej, dziś będzie kontynuowany w Wierzchowie (od godz. 15:00), a w ciągu dwóch kolejnych weekendów zorganizowany będzie jeszcze w salach wiejskich w Turowie, Parsęcku, Wilczych Laskach i Trzebiechowie. Organizatorzy serdecznie zapraszają do wspólnego śpiewu przy słodkim poczęstunku w każdej z wymienionych miejscowości.

Szczegółowy harmonogram spotkań przedstawia się następująco:

  • 07.01 – Wierzchowo
  • 13.01 – Turowo
  • 14.01 – Parsęcko
  • 27.01 – Wilcze Laski
  • 28.01 – Trzebiechowo