Strona główna Gmina Szczecinek Nowe jednostki i odrodzenie stanicy w Drężnie

Nowe jednostki i odrodzenie stanicy w Drężnie

Szczecinecki hufiec ZHP ma od niedawna nowego komendanta. Pełniącą dotychczas obowiązki szefowej Hufca im. chor. Zdzisława Pilawy Monikę Stokowiec zastąpił Piotr Mikołajczuk.

Nowy przełożony harcerzy dotychczas znany był chociażby z pełnienia funkcji drużynowego znanej w regionie (i nie tylko!) ekipy 1 SDH Delta im 1 Samodzielnej Brygady Spadochronowej im. Stanisława Sosabowskiego w Szczecinku. Wraz z Delciakami m.in. tuż po wybuchu wojny na Ukrainie udał się do Medyki by tam pełnić służbę przy miejscowym przejściu granicznym. Był również gospodarzem w czasie jubileuszu 30-lecia formacji.

Powołanie nowych jednostek na zarządzanym terenie – to główny cel nowego komendanta. Zamierzenie jest ambitne, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę fakt, iż szczecinecki hufiec obejmuje swym zasięgiem trzy powiaty, a od najdalszej jednostki dzieli go ponad 90 km. Pomóc w realizacji celów mają samorządy, na współpracę z którymi mocno stawia popularny Yankes. Drugim niemniej wymagającym zamierzeniem jest tchnięcie nowego życia w stanicę w Drężnie. Więcej na ten temat w naszych materiałach video.

REKLAMA