Strona główna Gmina Szczecinek Obozy harcerskie pod czujnym okiem służb

Obozy harcerskie pod czujnym okiem służb

Wraz z nadejściem wakacji policjanci kontrolują czy miejsca wypoczynku, w których wypoczywają dzieci są odpowiednio zabezpieczone. To właśnie do tych miejsc przez najbliższe tygodnie docierać będą wszystkie służby, którym przyświeca wspólny cel – bezpieczeństwo. Jako pierwsi swoją obecnosć na terenie powiatu szczecineckiego zameldowali się harcerze z 13. Szczepu Swarożyca im. T. Kościuszki z ZHP, Hufiec Kraków – Podgórze.

Wraz z nadejściem nowego tygodnia aura za oknami mocno się zmieniła. Nie zniechęciło to jednak harcerzy i harcerek z Krakowa do zameldowania się na swoim obozie, zorganizowanym na terenie gminy Szczecinek. Dziś policjantki wspólnie ze strażakami ze szczecineckiej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz pracownikiem Urzędu Gminy w Szczecinku odwiedziły obóz harcerski Swarożyca.

W trakcie wizytacji prowadzone są rozmowy z osobami odpowiedzialnymi za organizację wypoczynku. Przedstawiciele służb przypominają o stałym kontakcie ze stanowiskiem kierowania komendanta obozu w celu zapewnienia bezpieczeństwa jego uczestnikom. Omawiane są zasady bieżącego monitorowania pogody, jako jednego z obowiązków organizatora obozu. Sprawdzane są oznaczenia dróg ewakuacyjnych oraz dróg dojazdowych do obozowiska. Strażacy dokonali sprawdzenia obszarów PPOŻ. Podczas spotkania nie zabrakło również kilu słów z zakresu bezpieczeństwa mające na celu uwrażliwienie uczestników na wystąpienie możliwych niebezpieczeństw również tych o charakterze kryminalnym odnoszących się do osób małoletnich.

Info: st. asp. Anna Matys

Foto: Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku