Strona główna Gmina Szczecinek OSP Wilcze Laski z nowym wozem strażackim

OSP Wilcze Laski z nowym wozem strażackim

Foto: Szczecinek112

Kolejny pojazd ratowniczy zasilił flotę kolejnej Ochotniczej Straży Pożarnej w powiecie szczecineckim. Tym razem z “nowego” pojazdu cieszyć się mogą druhowie z OSP Wilcze Laski. Wykorzystywany dotychczas przez Wojewódzki Ośrodek Szkolenia Państwowej Straży Pożarnej w Bornem Sulinowie samochód wczorajszego wieczora uroczyście zajechał do remizy jednostki z gminy Szczecinek.

Zbudowany na podwoziu Renault Mascott pojazd zabiera na pokład 6 osób oraz tonę wody. Wraz z autem przekazano specjalistyczny sprzęt, m.in. urządzenia elektrohydrauliczne. Dzięki pozyskaniu pojazdu będziemy mogli jeszcze efektywniej udzielać pomocy przy wypadkach drogowych – wyjaśnił nam Jacek Zalejasz z OSP Wilcze Laski. Dotychczas musieliśmy do zdarzeń wyjeżdżać ciężkim Starem 266, teraz będziemy na miejscu dużo szybciej – dodaje druh.

Znany z dzielności w terenie Star już dawno zdążył zyskać przydomek Dragon. Trudno się więc dziwić, że nowy wóz strażaków z Wilczych Lasków nazwany został bardzo wdzięcznie Dragusiem. Dziś spełniło się jedno z największych marzeń naszej jednostki. Ten dzień z pewnością zapisze się na kartach historii naszej OSP – zgodnie chórem przyznają członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilczych Laskach.

Jak nas dodatkowo zapewniono, trwają już intensywne rozmowy z włodarzem Gminy Szczecinek, wójtem Ryszardem Jasionasem, które pozwolą w niedługim czasie rozpocząć budowę garażu dla mniejszego z pojazdów OSP Wilcze Laski.