Strona główna Gmina Szczecinek Podwójne święto w Turowie

Podwójne święto w Turowie

Było radośnie i niezwykle wzruszająco. W Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Turowie odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej, a w świątecznym nastroju odbyło się pasowanie uczniów klasy pierwszej. Wójt Gminy Szczecinek Ryszard Jasionas wręczył również nagrody dyrektorom oraz nauczycielom gminnych szkół.

Oprócz Wójta i gospodarzy wydarzenia, w szkolnej uroczystości uczestniczyli m.in.: Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Usik, radni Gminy Szczecinek, kierownik CUW Agnieszka Fierek, proboszcz miejscowej parafii, ks. Zbigniew Dudojć, dyrektorzy, nauczyciele, a także rodzice i bliscy uczniów.

Na krótko szkolna hala sportowa przeobraziła się miejsce bajecznych występów i prezentacji. Przygotowany przez społeczność szkolną, efektowny i porywający wszystkich do wspólnej zabawy program artystyczny wprowadził każdego uczestnika w to, co miało się wydarzyć za chwilę: uczniowie klas pierwszych, ubrani w kolorowe stroje ze świata bajek i baśni, złożyli swoje pierwsze ważne ślubowanie. Przyrzeczenie opieki i nieustannego wspierania swoich pociech złożyli także przedstawiciele rodziców. Na koniec Wójt Gminy Szczecinek Ryszard Jasionas dokonał uroczystego pasowania na uczniów.

Życzę Wam abyście lubili szkołę i abyście mieli tutaj wielu przyjaciół – zwróciła się do swoich pierwszoklasistów Ilona Kaźmierska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Turowie.

Specjalne życzenia uczniom, dyrektorom, nauczycielom i wszystkim pracownikom oświaty złożył też Ryszard Jasionas. Wójt skierował również szczególne podziękowania do rodziców, którzy jak podkreślił, są pierwszymi i najważniejszymi nauczycielami. – Bez Was, drodzy rodzice, byłoby nam ciężko kształcić nasze dzieci i mówić o edukacji.

Ryszard Jasionas pogratulował Ilonie Kaźmierskiej otrzymania wyjątkowego wyróżnienia, jakim była Nagroda Ministra Edukacji: Gratuluję tego osiągnięcia Pani Dyrektor, ale i całej społeczności szkolnej. Nie zapominam też o naszych pozostałych szkołach. We wszystkich wprowadzamy różne rozwiązania, aby naszym dzieciom ułatwić zdobywanie wiedzy i rozwijanie swoich umiejętności. Dziękuję wszystkim, którzy wspierają nas w sferze oświaty. Dziękuję także Radnym, którzy zawsze dbają, by nasze szkoły się rozwijały, aby dobrze wyglądały i aby nie brakowało na nie pieniędzy. Dziękuję pracownikom z CUW oraz naszym sponsorom, również tym cichym. W naszych dzieciach jest przyszłość. Życzę wszystkiego najlepszego całej szkolnej społeczności.

Mnóstwo wrażeń i emocji przyniosło także wręczenie nagród nauczycielom i dyrektorom. Nagrody Wójta Gminy Szczecinek otrzymali: Agnieszka Bartosik – dyrektor SP w Wierzchowie, Mariola Jasińska – dyrektor SP w Parsęcku, Ilona Kaźmierska – dyrektor SP w Turowie oraz Karolina Tomaszczyk – dyrektor SP w Żółtnicy. Z kolei wśród nagrodzonych nauczycieli znaleźli się: Wiesława Pakulniewicz z SP w Turowie, Dorota Marszałkowska z SP w Wierzchowie oraz Jacek Słowiński z SP w Parsęcku.

Info: Magdalena Szkudlarek-Szarkowska