Strona główna Gmina Szczecinek Poznaj fascynujący świat astronomii – zaproszenie

Poznaj fascynujący świat astronomii – zaproszenie

Foto: AstroSzczecinek / fb

Szczecineckie Stowarzyszenie Naukowe im. Adama Giedrysa – Astrostrefa zaprasza na wyjątkowe spotkanie poświęcone astronomii i astrofotografii. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę, 13 lipca, o godz. 17:00 w Centrum wiejskim Mój Rynek w Sporem.

W programie imprezy przewidziano m.in. fascynujące wykłady poprowadzone przez Krzysztofa Graczyka na temat Układu Słonecznego oraz astronomii obserwacyjnej – będzie to więc doskonała okazja by dowiedzieć się więcej o gwiazdach, planetach i tajemnicach wszechświata. A jeśli kiedykolwiek patrzyliście w niebo i zastanawialiście się, jak uchwycić jego piękno na zdjęciach, to podczas spotkania odbędzie się również wykład poprowadzony przez AstroSzczecinek na temat astrofotografii.

Organizatorzy przewidują również obserwacje nocnego nieba przez teleskop, a na każdą przybyłą osobę czekać będą pamiątkowe gadżety.

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Szczecinek w ramach małych grantów – Astronomia bliżej mieszkańców Gminy Szczecinek.

A więcej informacji o Szczecineckim Stowarzyszeniu Naukowym im. Adama Giedrysa – Astrostrefa znajdziecie w jednym z naszych materiałów video.