Strona główna Gmina Szczecinek „Spore Babki” nagrodzone, walczą też dalej!

„Spore Babki” nagrodzone, walczą też dalej!

W siedzibie lokalnego ośrodka Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Koszalinie odbyło się spotkanie z regionalnymi uczestniczkami ogólnopolskiego konkursu Bitwa Regionów. W gronie ćwierćfinalistów tegorocznej edycji konkursu znalazły się Spore Babki, czyli nasze Koło Gospodyń Wiejskich ze Sporego, które we wrześniu okazało się bezkonkurencyjne w naszym regionie.

Bitwa Regionów jest przeprowadzanym już po raz siódmy konkursem kulinarnym organizowanym przeze Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Warszawie, przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Jego główna ideą jest promowanie regionalnych potraw, a także bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych.

Spore Babki do zwycięstwa poprowadziło danie o jakże oryginalnej nazwie… spora babka! Jak krótko opisują swoje kulinarne arcydzieło jego twórczynie: To babka ziemniaczana z sosem grzybowym z prawdziwków z naszych sporeńskich lasów, wedle przepis naszych babć, bo przecież pochodzimy z Kresów.

Ze swoim popisowym daniem nasze reprezentantki stawią teraz czoła innym ekipom z całego kraju rywalizującym w Bitwie Regionów. Mimo że kulinarne starcie odbędzie się dopiero 5 listopada to już dziś ściskamy mocno kciuki za nasze KGW!

A w samym Koszalinie, oprócz zasłużonych gratulacji oraz podziękowań z rąk dyrekcji oraz kierownictwa lokalnego oddziału KOWR, uczestniczki miały niecodzienną możliwość skorzystać z cennych porad kucharza Szymona Skieraktóry omówił walory estetyczne każdej z ćwierćfinałowych potraw. Dań było aż sześć, każde oczywiście wyjątkowe i pieczołowicie przygotowane z lokalnych produktów.