Strona główna Gmina Szczecinek Strażacy z Gwdy ponownie zbierają sprzęt RTV i AGD

Strażacy z Gwdy ponownie zbierają sprzęt RTV i AGD

Jak już informowaliśmy, strażacy z Gwdy Wielkiej aktywnie włączyli się w projekt OSP na straży środowiska. Druhowie organizują zbiórki zbędnego elektrosprzętu, czym nie tylko przyczyniają się do wspomnianej już ochrony środowiska, ale też zyskują środki finansowe na zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego. Kolejna okazja do wsparcia ich zbędnym sprzętem już jutro!

Udział w akcji może wziąć każdy. Wystarczy, że w dniu przeprowadzania zbiórki do siedziby gwdowskich strażaków przyniosie niepotrzebny już sprzęt. Dodatkowo, strażacy mogą podjechać odebrać przedmioty w takich miejscowościach jak Godzimierz, Grochowiska, Marcelin, Gwda Wielka, Gwda Mała i Wielisławice.

Druhowie mocno liczą przede wszystkim na kompletne monitory, telewizory, drobny sprzęt AGD, oraz lodówki (z silnikami). Szczegóły i spis przyjmowanych odpadów znajduje się poniższej grafice.

Sobotnia zbiórka odbędzie się w godz. od 12:00 do 15:00. Wszelkie pytania można kierować poprzez wiadomość na fanpage’u OSP Gwda Wielka lub też telefonicznie: 785 129 913 oraz 519 390 659.

Organizatorami akcji są Związek Ochotniczych Straży Pożarnych OSP RP, MB Recycling oraz Fundacja Odzyskaj Środowisko.