Strona główna Aktualności Strażacy z Gwdy Wielkiej na rzecz środowiska

Strażacy z Gwdy Wielkiej na rzecz środowiska

Właśnie zakończyła się kolejna zbiórka sprzętu RTV i AGD oraz złomu zorganizowana przez OSP Gwda Wielka w ramach akcji „OSP na straży środowiska”, która stworzona została przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej, MB Recycling, a także Fundację Odzyskać Środowisko

-To starania o wspólne dobro. Dzięki tej akcji zadbamy o bezpieczeństwo doposażając naszą OSP w niezbędny sprzęt ratowniczo-gaśniczy tym samym troszcząc się o środowisko informują na swoim fanpage’u druhowie z Gwdy Wielkiej.

Udział w akcji może wziąć każdy. W dniach zbiórki, o których informacja pojawiać się będzie na stronie OSP Gwda Wielka każdy może przywieźć wskazane odpady. Strażacy mają możliwość odebrania przedmiotów w takich miejscowościach jak Godzimierz, Grochowiska, Marcelin, Gwda Wielka, Gwda Mała i Wielisławice.

Druhowie mocno liczą przede wszystkim na kompletne monitory, telewizory, drobny sprzęt AGD, oraz lodówki (z silnikami). Szczegóły i spis przyjmowanych odpadów znajduje się poniższej grafice.

My również zachęcamy do zaangażowania się w tę wyjątkową akcję. By uzyskać więcej informacji należy odwiedzić stronę OSP Gwda Wielka zadając w wiadomości pytania lub zapoznając się z postami informacyjnymi na temat projektu. Istnieje możliwość kontaktu z koordynatorami akcji spod szczecineckiej jednostki straży pożarnej: 785 129 913 oraz 519 390 659.