Strona główna Gmina Szczecinek Sukcesy tenisistów stołowych z Gminy

Sukcesy tenisistów stołowych z Gminy

16 listopada w Szczecinku na hali „Stara Ślusarnia” odbyły się Mistrzostwa Powiatu w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców roczników 2009 – 2010 oraz 2011 i młodszych.Gminę Szczecinek reprezentowały Szkoły Podstawowe z Parsęcka i Wierzchowa. Nasze drużyny zaprezentowały się bardzo dobrze.

W kategorii  dziewcząt młodszych tytuł Mistrzyń Powiatu wywalczyły zawodniczki ze Szkoły Podstawowej w Parsęcku w składzie: Kaja Purlis, Dominika Norkowska i Oliwia Nędzi za co otrzymały puchar, dyplom i złote medale. Ponadto dziewczyny wywalczyły awans do zawodów regionalnych w którym wystąpią mistrzowie powiatów: Sławno, Białogard, Świdwin, Koszalin ziemski, Koszalin grodzki oraz Szczecinek.

W grupie chłopców młodszych 3 miejsce i brązowe medale wywalczyli  reprezentanci szkoły z Parsęcka – Nikodem Purlis, Jakub Wasylik i Dominik Norkowski, a 4 miejsce zajęli chłopcy z Wierzchowa – Adam Lechman i Piotr Baltaziuk.

W kategorii dziewcząt starszych 3 miejsce i brązowe medale zdobyły Oliwia Matwiejczuk, Martyna Bugajska i Oliwia Kita – SP Parsęcko.

Również 3 miejsce i brązowe medale wywalczyli w grupie chłopców starszych uczniowie SP Parsęcko w składzie: Bartosz Małek i Bartosz Matwiejczuk.

Opracowanie: J.Słowinski