Strona główna Gmina Szczecinek Śmiertelny wypadek pod Wierzchowem, sześć osób w szpitalu

Śmiertelny wypadek pod Wierzchowem, sześć osób w szpitalu

Foto: KPP Szczecinek

Tragiczna końcówka tygodnia na drogach powiatu szczecineckiego – tuż przy wjeździe do miejscowości Wierzchowo doszło do kolizji, w której uczestniczyły trzy pojazdy. Zdarzenia miało miejsce tuż po godzinie 16:00 na drodze krajowej nr 11. Niestety, jedna poniosła śmierć na miejscu.

Jak poinformowała Anna Matys ze szczecineckiej Policji, z nieustalonych dotąd przyczyn bus przewożący 7 obcokrajowców nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu. Kierujący osobowym Volvo aby uniknąć tragedii ratował się ucieczką do rowu, ale kierującej Audi nie udało się uniknąć zderzenia.

Na miejsce zadysponowano znaczne siły i środki z powiatu szczecineckiego oraz koszalińskiego. Uczestniczące w akcji ratunkowej służby od razu przystąpiły do wydostania zakleszczonej w Audi kobiety, a gdy się to udało natychmiast rozpoczęły reanimację. Niestety, mimo zaangażowania funkcjonariuszy 58-letnia mieszkanka powiatu wągrowieckiego zmarła. Podróżujących Renault pasażerów przetransportowano do okolicznych szpitali. Do zdarzenia zadysponowano również dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które z uwagi na złe warunki pogodowe ostatecznie nie podeszły do lądowania.

W działaniach brało udział łącznie 10 zastępów Straży Pożarnej: dwa z JRG Szczecinek, dwa z OSP Biały Bór, dwa z OSP Bobolice oraz po jednym z OSP Wierzchowo, OSP Parsęcko, OSP Drężno i OSP Porost. Na miejscu zjawił się także Komendant Powiatowy PSP w Szczecinku.

Droga krajowa nr 11 jest wciąż nieprzejezdna, obowiązują objazdy, a utrudnienia mają trwać do późnych godzin wieczornych. Na miejscu poza służbami ratowniczymi pracują też policjanci pod nadzorem prokuratora.