Strona główna Gmina Szczecinek Włamywacze z Gwdy Wielkiej w rękach Policji

Włamywacze z Gwdy Wielkiej w rękach Policji

Dzięki współpracy dzielnicowych z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku z wydziałem kryminalnym, sprawcy majowych włamań na terenie Gwdy Wielkiej zostali zatrzymani. Odpowiedzialni za te przestępstwa mężczyźni odpowiedzą za swoje czyny przed sądem grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Do włamania do domku jednorodzinnego na terenie miejscowości Gwda Wielka doszło w drugiej połowie maja. Sprawca poprzez wypchnięcie okna dostał się do mieszkania, skąd ukradł złotą biżuterię oraz pieniądze. Właścicielka straty wyceniła na kwotę 9 tys. zł. Dzięki pozyskanym informacjom, policjanci nie tylko ustalili tożsamość sprawcy, ale również odzyskali biżuterię należącą do mieszkanki gminy Szczecinek. Zatrzymany 39-latek usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem, który jest zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 10.

Jak się szybko okazało, zatrzymany miał na sumieniu nie tylko opisywane przestępstwo. W nocy z 26 na 27 maja, włamał się on również wspólnie ze swoim 31-letnim kompanem do jednego z pomieszczeń gospodarczych, również na terenie Gwdy Wielkiej. Sprawcy wyłamali deski ze ścian budynku, a następnie ukradli przewody i kable. Łup szybko wypalili, a następnie sprzedali na skupie złomu. Właściciel straty wycenił na kwotę 2 tys. zł.

Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Info: st. asp. Anna Matys