Strona główna Gmina Szczecinek Turniej Sołectw gminy Szczecinek po raz dwudziesty

Turniej Sołectw gminy Szczecinek po raz dwudziesty

Slalom z oponą, rzut łańcuchem czy też zaprzęg sołtysa – to tylko niektóre z konkurencji w szranki do których stanęli mieszkańcy gminy Szczecinek. Gminny Turniej Sołectw powrócił po czterech latach przerwy i odbył się już po raz dwudziesty.

W minioną sobotę, 8 lipca, w miejscowości Omulna odbył się XX jubileuszowy Turniej Sołectw gminy Szczecinek. Po raz pierwszy po pandemicznej przerwie, pięcioosobowe drużyny z 10 miejscowości zmierzyły się z wieloma ciekawymi konkurencjami, na czele z widowiskowym cięciem pala. Jak podkreślił Wójt Gminy Szczecinek Ryszard Jasionas: Tutaj nie ma faworytów, wszyscy jesteśmy zwycięzcami. I choć wyniki nie były priorytetem – chodziło przede wszystkim o dobrą zabawę – to nikt nie odpuszczał, gdyż główną nagrodą zawsze jest możliwość organizowania zawodów w przyszłym roku.

Oprócz zawodów sportowych przygotowano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Najmłodsi mogli wziąć udział w animacjach, takich jak rysowanie kredą, dmuchane zamki, ogromne bańki mydlane, balony czy malowanie twarzy. Dodatkowo, muzyka, wieczorne tańce, poczęstunek z tradycyjnymi potrawami i ciastem oraz dobra pogoda składały się na niesamowitą zabawę wszystkich uczestników. Dodatkowo, muzyka, wieczorne tańce, poczęstunek z tradycyjnymi potrawami i ciastem oraz dobra pogoda złożyły się na niesamowitą zabawę wszystkich uczestników.

Gospodarze obronili tytuł, nie dając na własnym terenie rywalom najmniejszych szans, więc również w przyszłym roku mieszkańcy gminy Szczecinek spotkają się w Omulnej.

Wiktoria Eret