Strona główna Grzmiąca Storkowo-Wielawino do remontu jeszcze w tym roku

Storkowo-Wielawino do remontu jeszcze w tym roku

Powiat Szczecinecki otrzymał dofinansowanie na remont drogi Storkowo-Wielawino i to w większej wysokości niż pierwotnie zakładano. Druga dobra informacja jest taka, że inwestycja znajdzie swój finał jeszcze w tym roku, a nie w drugiej połowie 2024.

Powiat Szczecinecki otrzymał dofinansowanie na realizację tej inwestycji w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości do 2 154 066,00 zł. Wsparcie miało wynieść 1 966 000,00 zł, ale zadanie znalazło się na liście podstawowej i wojewoda zdecydował o jego zwiększeniu do wstępnie wnioskowanej kwoty. Po raz kolejny samorząd powiatowy mógł również liczyć na współpracę z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych, z którą zrealizował już wiele wspólnych przedsięwzięć. W zadaniu będzie partycypować Nadleśnictwo Czaplinek, które dołoży do niego maksymalnie 3 000 000,00 zł.

Długość remontowanego odcinka to prawie 4,5 km. Obecnie jezdnia o szerokości ponad 5 m ma wiele ubytków i spękań. Jej remont i nowa nawierzchnia z pewnością przyczynią się do poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego w obszarze miejscowości Wielawino i Storkowo oraz całej gminy Grzmiąca.

Przetarg na realizację tej inwestycji został już ogłoszony. Mieszkańcy okolicznych miejscowości będą mogli cieszyć się z nowej drogi jeszcze w tym roku.

Info: Piotr Rozmus