Strona główna Aktualności Kolejne drogi w powiecie będą remontowane

Kolejne drogi w powiecie będą remontowane

47 inwestycji na drogach lokalnych Pomorza Zachodniego uzyskało dofinansowanie w wysokości 102,2 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na 2023 r. Premier Mateusz Morawiecki zatwierdził listę zadań zgłoszonych przez gminy i powiaty.

Kolejne kilometry dróg gminnych i powiatowych doczekają się inwestycji, które są niezwykle wyczekiwane przez lokalne społeczności – mówi wojewoda Zbigniew Bogucki. Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg to szansa dla samorządów na rozwój, a dla mieszkańców miast i gmin na normalne funkcjonowanie na miarę XXI wieku.

Na liście dofinansowania znalazły się nowe zadania jednoroczne – 14 gminnych i 11 powiatowych oraz wieloletnie – 6 gminnych i 7 powiatowych. Dofinansowane są również kontynuowane zadania, rozpoczęte w latach poprzednich: 2 gminne i 7 powiatowych.

W naszym regionie rządowe wsparcie przyznano 3 wnioskom – 2 gminnym i 1 powiatowemu. W ramach pierwszej grupy przebudowy doczekają się ulice Mestwina w Szczecinku (wartość projektu to 1,4 mln zł, z czego 60% stanowić ma dofinansowanie) oraz Słowackiego w Bornem Sulinowie (lokalny Urząd Miejski otrzyma 60% dofinansowania do projektu wycenionego na ponad 4,3 mln zł).

Jeśli idzie o propozycje wnioskowane przez powiat to pozytywną ocenę komisji weryfikacyjnej uzyskał projekt Przebudowa drogi powiatowej nr 3581Z Drężno – Stepień wraz z przebudową obiektów inżynierskich – I etap. W tym wypadku Starostwo Powiatowe w Szczecinku otrzyma 1 416 255,68 zł dofinansowania, co stanowi 50% wartości zadania.