Strona główna Aktualności Mała obwodnica rośnie w oczach

Mała obwodnica rośnie w oczach

Mimo zimy, prace przy budowie obwodnicy Szczecinka łączącej DK20 z S11 regularnie postępują. Aktualnie wykonywane są roboty ziemne i wymiany podłoża oraz przebudowy kolizji z sieciami. Inwestycja powstaje w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic.

Przypomnijmy, że szczeciński oddział GDDKiA pozytywną decyzję ZRID na rozpoczęcie budowy otrzymał w październiku, a w listopadzie przekazał plac budowy wykonawcy. Najpierw ruszyły wycinki drzew, prace geodezyjne oraz wykopaliska archeologiczne na zidentyfikowanych stanowiskach. W późniejszym czasie rozpoczęto roboty ziemne, na terenach leśnych wystartowało karczowanie oraz wykonywane były drogi dojazdowe do budowanych obiektów inżynierskich. Styczeń upłynął drogowcom z kolei na pracach przy wymianie gruntu w okolicach budowanego ronda, a także usuwaniu karczów i pozostałości po wycinkach drzew.

W ramach inwestycji odcinka o długości 4,3 km powstanie wiadukt nad linią kolejową, górne przejście dla zwierząt oraz wiadukt nad obwodnicą Szczecinka w ciągu S11 na nowym węźle w rejonie m. Miękowo. Zakończenie realizacji przedsięwzięcia planowane jest na II kwartał 2025 roku.