Strona główna Aktualności OSP w regionie z dofinansowaniami

OSP w regionie z dofinansowaniami

W siedzibie Delegatury Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Koszalinie odbyło się uroczyste wręczenie umów dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa zachodniopomorskiego w ramach programu „Mały Strażak” oraz „Remiza”. Łącznie 66 jednostek otrzymało dofinansowanie w kwocie 1,7 mln zł.

Aż 52 jednostki OSP otrzymają łącznie 1,26 mln zł na sprzęt w programie Mały Strażak. Z naszego powiatu są to: OSP Parsęcko, OSP Wierzchowo, OSP Stary Chwalim, OSP Drężno (wszystkie po 25 000 zł) oraz OSP Barwice (24 000 zł). Dodatkowo, jedną z 14 remiz, które przejdą termomodernizację będzie siedziba OSP Stary Chwalim (za kwotę 21 500 zł).

Jeszcze parę lat temu był zagwozdką w mojej głowie jak odpowiedzieć na sygnały od druhów z OSP, że brakuje im podstawowego wyposażenia – drobnego sprzętu, a nawet mundurów, że robią składki na zakup węża strażackiego, rękawic, o większych potrzebach nawet nie wspomnę. Dziś programy Mały Strażak oraz Remiza z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wspierają kolejnych strażaków ochotników – mówiła obecna na uroczystości wiceminister i szczecinecka posłanka Małgorzata Golińska.

REKLAMA