Strona główna Aktualności Piknik charytatywny dla Nadii w szczecineckim parku

Piknik charytatywny dla Nadii w szczecineckim parku

Wielkim sukcesem zakończył się niedzielny (11 września) piknik charytatywny na rzecz małej mieszkanki Szczecinka – Nadii Gebauer. Dziewczynka cierpi na SMA (rdzeniowy zanik mięśni), a leczenie niezwykle drogim specyfikiem o nazwie Zolgensma nie podlega w jej wypadku refundacji przez NFZ. Cena za życie dziecka to 10 mln złotych, które pogrążeni w rozpaczy rodzice muszą zdobyć sami.

Podczas pikniku „Razem z Nadią kontra SMA”, udało się zebrać ponad 33 tysiące złotych, które wesprą zbiórkę na leczenie dziewczynki.

Na imprezie pod muszlą koncertową pojawiły się setki mieszkańców oraz lokalne talenty zawsze chętnie wspierające szczytne idee, jak: zawodniczki z Akademii Fitness Sportowego, reprezentanci UKS Akrofitness Szczecinek oraz młodzi tancerze z Klubu Tańca Sportowego „Kalejdoskop”. Dzięki zaangażowaniu strażaków z OSP Lotyń każdy chętny mógł podziwiać tereny parkowe oraz jezioro z wysokości podnośnika strażackiego. Nie zabrakło też stoisk, gdzie najmłodsi mogli skorzystać z malowania buziek, zaplatania warkoczyków i tworzenia balonowych zwierzątek. Jak zwykle wiele radości sprawiła dzieciom piana party zorganizowana przez DJ-a Przemo. Z myślą o nieco starszych gościach przygotowano liczne stanowiska gastronomiczne oraz licytacje atrakcyjnych przedmiotów, takich jak vouchery na usługi kosmetyczne czy sprzęt AGD.