Strona główna Aktualności Piknik dla śmiertelnie chorej Mai w Białowąsie

Piknik dla śmiertelnie chorej Mai w Białowąsie

“Smacznie i charytatywnie – dla Mai Dąbrowskiej” – pod takim hasłem w sobotnie popołudnie odbywał się piknik zorganizowany przez Sołectwo Białowąs. Przybyli na festyn mieszkańcy mieli okazję spróbować słodkich, domowych wypieków, pierogów, bigosu czy też grilla i najpyszniejszej grochówki w gminie Barwice.

Popołudnie wesoło mogli spędzić również najmłodsi. Wśród atrakcji znalazł się m.in.: zamek dmuchany, festiwal kolorów oraz inne animacje przygotowane przez sołectwo. Na festynie nie mogło zabraknąć loterii fantowej, z której dochód przeznaczony był na leczenie 5-letniej Mai Dąbrowskiej z sąsiedniego Połczyna-Zdroju.

U dziewczynki zdiagnozowano neuroblastomę IV stopnia. To złośliwy nowotwór układu nerwowego zaliczający się do nowotworu wieku dziecięcego. Aby Maja mogła wrócić do zdrowia potrzebne jest usunięcie pozostałych po poprzedniej operacji dwóch ognisk choroby w jej organiźmie. Jest to możliwe jedynie w Barcelonie w specjalistycznej klinice.

Na tę chwilę zbiórkę na leczenie wsparło prawie 8,5 tysiąca osób, dzięki którym udało się zebrać 380 tysięcy złotych, co stanowi jedynie 1/3 potrzebnej kwoty. Życzymy powodzenia i zachęcamy do dokonywania nawet drobnych wpłat na rzecz chorej dziewczynki. Link poniżej.

WESPRZYJ MAJĘ – KLIKNIJ