Strona główna Aktualności Raport Straży Miejskiej – 77 interwencji

Raport Straży Miejskiej – 77 interwencji

W okresie od 5.09.2021 r. do 11.09.2022 r. strażnicy podjęli 77 interwencji. Operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 14 zdarzeń. Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 60 interwencji. Policji przekazano jedną osobę, dwie osoby zostały doprowadzone do miejsc zamieszkania. Strażnicy zastosowali blokady na koła 5 samochodów i pomogli w uruchomieniu 6 samochodów. 3 zwierzęta zostały przekazane do schroniska dla zwierząt lub lekarzy weterynarii.

5.09.2022 około godziny 16:25 zgłoszenie z plaży przy ulicy Trzesieckiej
o rannym młodym łabędziu. Na miejscu strażnicy zastali młodego łabędzia leżącego w trzcinach który nie mógł się poruszać a na piórach miał ślady krwi. Strażnicy go odłowili i przewieźli do lekarza weterynarii.

9.09.2022 około godziny 18:30 wezwanie na interwencję do mężczyzny leżącego na ulicy Kościuszki 47. Na miejscu strażnicy zastali mężczyznę leżącego na pasie zieleni. Był upojony alkoholem, nie mógł stać o własnych siłach. Mężczyzna został doprowadzony do miejsca zamieszkania i przekazany rodzinie. Tego samego dnia około godziny 20:40 podobna interwencja na ulicy Wyszyńskiego 53. Mężczyzna spał na rampie towarowej sklepu. Dobudzony, został doprowadzony do miejsca zamieszkania.

11.09.2022 około godziny 17:55 w Strefie Aktywnego Wypoczynku operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył grupę młodzieży siedzącej pod wiatą. Chłopcy będący w tej grupie wchodzili na dach wiaty. Jeden z nich wszedł na komin wędzarni i skoczył z niej na zadaszenie grilla niszcząc płytę, którą był zadaszony. Patrol, który udał się na miejsce ujął sprawcę, którym okazał się trzynastolatek. Nieletni został przekazany patrolowi Policji.