Strona główna Region Jubileuszowe Henrykowskie Dni w Siemczynie

Jubileuszowe Henrykowskie Dni w Siemczynie

Dwa dni wypełnione atrakcjami historyczno-kulturalnymi przygotowali członkowie Henrykowskiego Stowarzyszenia w Siemczynie na czas swojej sztandarowej imprezy, czyli Henrykowskich Dni w Siemczynie. Wydarzenie miało w tym roku wyjątkowy charakter z uwagi na fakt, że odbywało się już po raz dwudziesty!

Na terenie pałacowego nie zabrakło występów scenicznych, tradycyjnej alei rzemieślników połączonej z obozem grup rekonstrukcyjnych, a także wielu atrakcji dla najmłodszych. Zgodnie z tradycją święta, goście mogli bezpłatnie zwiedzić również dwa muzea mieszczące się w pałacu (Interaktywne Muzeum Baroku oraz Uniwersalium Rzemiosł Różnych), a także wysłuchać kulminacyjnego koncertu w wykonaniu Opery na Zamku w Szczecinie.

Dodatkowo, przy okazji XX Dni Henrykowskich w Siemczynie koszaliński oddział KOWR przeprowadził drawskie eliminacje Bitwy Regionów, a więc ogólnopolskiego konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich. Rywalizację wygrało KGW Kluczewo i to właśnie ta ekipa reprezentować będzie powiat drawski w dalszych zmaganiach.