Strona główna Region Marek Łagocki: Czas połączyć siły i zadbać o nasze małe ojczyzny

Marek Łagocki: Czas połączyć siły i zadbać o nasze małe ojczyzny [FILM]

W sobotę podczas konferencji prasowej w Koszalinie Minister Nauki Dariusz Wieczorek zaprezentował redaktora Marka Łagockiego wraz z zespołem, który połączył siły z Nową Lewicą. To zmienia układ sił politycznych w regionie.

To najlepiej pokazuje jak organizacja działa i jak się rozwija. Wielkie podziękowania należą się Markowi Łagockiemu, który został szefem nowego koła, do którego wpisało się 29 osób – mówił w sobotę w Koszalinie Dariusz Wieczorek, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego o połączeniu sił z niezależną drużyną Marka Łagockiego.

Redaktor Marek Łagocki startował wcześniej w wyborach do Senatu RP. Udało mu się wtedy zdobyć blisko 11 tysięcy głosów. Pokazuje to, że ludzie pragną zmiany politycznej w okręgu koszalińskim, szczecineckim oraz sławieńskim.

Na konferencji Marek Łagocki podkreślił, że każdy głos powinien się liczyć i zapewnił, że Nowa Lewica urośnie w siłę.

Ja mogę Państwu obiecać, że od dzisiaj głos lewicy w regionie nie będzie ignorowany – mówił podczas sobotniej konferencji prasowej z Ministrem Nauki Dariuszem Wieczorkiem, wiceministrem Obrony Narodowej Stanisławem Wziątkiem oraz wicewojewodą Dawidem Krystkiem.

Poinformował również o swoich planach zawodowych. Będę kontynuować swoją pracę, jednak bardziej na uboczu, ponieważ teraz idę w drogę polityczną i chciałbym dbać o prawa obywateli, naszych mieszkańców regionu. Naszych małych ojczyzn – dodał Łagocki. Najważniejsze są jednak prawa i wolność naszych Obywateli.

Dodatkowo zwrócił uwagę na rozwój Koszalina, Sławna, Darłowa, Szczecinka i Białogardu oraz mniejszych miejscowości. Zapewnił, że razem z kilkudziesięcioosobowym zespołem będzie ubiegać się o dofinansowanie edukacji, służby zdrowia, podwyżki dla pracowników administracji. Jego zespół będzie również zwracał uwagę na wykluczenie dzieci i dorosłych z niepełnosprawnościami.

Kilka tygodni prowadziliśmy konsultacje i negocjacje z Panami Przewodniczącymi i doszliśmy do porozumienia, że część naszych postulatów będzie realizowana podczas tej czteroletniej kadencji – mówił redaktor Marek Łagocki.

Podkreślił również, że cała drużyna jest dumna z tego, że mogą wzmocnić siłę Lewicy w naszych regionie.

Prezes Rady Ministrów Donald Tusk zapowiedział, że wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia, natomiast druga tura odbędzie się 21 kwietnia 2024 roku.