Strona główna Region Park miejski w Bobolicach zyska nowe oblicze

Park miejski w Bobolicach zyska nowe oblicze

Foto: Biuro Prasowe WZP

Unijne środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020, w wysokości ponad 200 tys. zł, tym razem pozwolą Gminie Bobolice zrewitalizować Park Miejski „Na Skarpie”. Powstaną w nim m.in. obelisk z tablicą upamiętniającą historię tego zabytkowego miejsca czy stoły do gier. Umowę przyznająca wsparcie na realizację tej inwestycji podpisali w Bobolicach, 8 listopada br., wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj oraz burmistrz Bobolic Mieczysława Brzoza.

Teraz będzie to miejsce, w którym wszyscy mieszkańcy spędzą miło czas. Infrastrukturę zaplanowano na potrzeby seniorów, dzieci czy osób z niepełnosprawnością – mówił wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj.

W ramach inwestycji w parku miejskim powstaną strefy: roślinności, rekreacyjna i edukacyjna. Pojawi się nowa zieleń oraz nasadzenia, stanie tablica edukacyjna, a także ławostoły oraz stoły do gry w chińczyka i szachy. Dodatkowo wybudowany zostanie obelisk z tablicą upamiętniającą historię zabytkowego parku. Bezpieczeństwo osób przebywających w tym miejscu zwiększy nowe, energooszczędne oświetlenie oraz monitoring.

Unijne środki z PROW 2014-2020, w wysokości ok. 206 tys. zł, trafią do Gminy Bobolice za pośrednictwem Stowarzyszenia Środkowopomorska Grupa Działania. Całkowity koszt realizacji projektu to ponad 325 tys. zł.

Rewitalizacja, zgodnie z planem, zakończy się w listopadzie 2023 r.

Info: Biuro Prasowe WZP