Strona główna Region Ponad 200 dzieł w klimatycznym anturażu

Ponad 200 dzieł w klimatycznym anturażu

Ponad 200 niezwykłych prac możemy od soboty podziwiać w Pałacu w Siemczynie, w którym miał miejsce uroczysty wernisaż prac zgłoszonych do Międzynarodowego Przeglądu Sztuki Od gór Po morze.

Prace na przegląd przysłało 113 artystów, niektórzy autorzy dostarczyli nawet po 2 lub 3 dzieła. Nazwa wydarzenia nie jest oczywiście przypadkowa, a to dlatego, że wystawa pojawi się w łącznie trzech lokalizacjach. Efekty prac twórców mogliśmy już podziwiać w Galerii 33 w Ostrowie Wielkopolskim, aktualnie znajdują się we wspomnianym już Siemczynie, a finalnie zawitają do Pałacu Struga na Dolnym Śląsku.

Z uwagi na fakt, że łącząca 3 regiony wystawa została wsparta m.in. przez samorząd województwa, nie powinien dziwić fakt obecności na jej siemczyńskim otwarciu wicemarszałka Stanisława Wziątka, a także członkini zarządu Anny Bańkowskiej. Wernisaż swoją obecnością zaszczycili jeszcze m.in. Burmistrz Czaplinka Marcin Naruszewicz oraz Członka Zarządu Powiatu Drawskiego Zbigniew Dudor.

Wystawę można zwiedzać przez najbliższe 6 tygodni, a zakończy ją uroczysty finisaż 17 czerwca, w trakcie którego będziemy mogli m.in. posłuchać barokowego koncertu w wykonaniu uczniów szczecineckiej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Oskara Kolberga.

Wkrótce na naszych łamach obszerna relacja video z wydarzenia.