Strona główna Region Silna Biało-Czerwona w Czaplinku

Silna Biało-Czerwona w Czaplinku

Z okazji Święta Wojska Polskiego i 103. rocznicy Bitwy Warszawskiej w naszym województwie przeprowadzono serię pikników Silna Biało-Czerwona. Wydarzenia w trakcie długiego weekendu miały miejsce w czterech miastach zachodniopomorskiego.

Wspólną zabawę z żołnierzami rozpoczęto jeszcze w sobotę w Chojnie (powiat gryfiński), a w niedzielę uczestnicy wydarzenia gościli już, nomen omen, w Gościnie (powiat kołobrzeski). Na terenie administrowanym przez Wojskowe Centrum Rekrutacji w Szczecinku piknik wojskowy odbył się w poniedziałek w Czaplinku (powiat drawski), a przedsięwzięcie zakończyło się w Święto Wojska Polskiego w Nowogardzie (powiat goleniowski).

W trakcie każdego z pikników jego goście mogli m.in. z bliska zobaczyć sprzęt będący na wyposażeniu polskiej armii. Do Czaplinka przywieziono chociażby czołg Leopard, wyrzutnię rakietową Langusta, a także przeciwlotnicze zestawy rakietowe Poprad i Rak. Nie zabrakło także atrakcji zarówno dla ducha jak i dla ciała. Przy ul. Złocienieckiej w Czaplinku mogliśmy wysłuchać koncertu orkiestry wojskowej ze Świnoujścia czy też spróbować tradycyjnej żołnierskiej grochówki. Na najmłodszych czekały oczywiście gry i zabawy.

REKLAMA