Strona główna Region Za nami kolejna Bitwa Regionów

Za nami kolejna Bitwa Regionów

Kulinarna Bitwa Regionów tym razem dotarła do powiatu drawskiego. Przy okazji XX Dni Henrykowskich w Siemczynie, koszaliński oddział KOWR przeprowadził powiatowe eliminacje konkursu, który w tym roku odbywa się w całym kraju już po raz ósmy.

Wspaniałe zapachy dało się wyczuć w powietrzu na długo przed pojawieniem się nad stawem przy siemczyńskim pałacu. Drużyny rywalizujące w konkursie nie tylko walczyły o podniebienia jurorów konkursu, ale również oferowały swoje produkty mieszkańcom. Nie brakowało więc tradycyjnych pajd chleba ze smalcem, pierogów, wiejskich chlebów czy też orzeźwiających lemoniad. Wydarzeniu towarzyszyły stoiska promocyjne oraz informacyjne, które rozstawiły się na położonej nieopodal alei rzemieślników.

Ostatecznie, zdaniem komisji konkursowej, najpyszniejszą potrawę przygotowało KGW Kluczewo. Drugie miejsce zajęło KGW Siemczynianki, zaś trzecie przypadło KGW Suliszewianki. Zwycięzcy awansowali do dalszego etapu konkursu, gdzie będą oczywiście reprezentować powiat szczecinecki!