Strona główna Aktualności Strażacy podsumowali piątkowe akcje

Strażacy podsumowali piątkowe akcje

Lipiec powitał nasz region bardzo silnymi wiatrami oraz i intensywną burzą. W piątek i sobotę strażacy musieli interweniować 80 razy. Niestety, jedna osoba została poszkodowana.

Jak relacjonują szczecineccy strażacy najwięcej było powalonych drzew oraz zalanych pomieszczeń i dróg. Nie obyło się jednak bez poważniejszych zdarzeń.

W gminie Barwice w miejscowości Łeknica doszło do częściowego zawalenia się ściany budynku mieszkalnego. Przez kilka godzin trwało zabezpieczanie obiektu przez strażaków, Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego oraz osoby z Wydziału Zarządzania Kryzysowego. Osobom, które zamieszkiwały w budynku zapewniono tymczasowy lokal zastępczy.

W miejscowości Silnowo (gmina Borne Sulinowo) druhowie z OSP Łubowo interweniowali przy ogromnym konarze drzewa, który spadł na budynek gospodarczy oraz kombajn. Na szczęście, w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

W Szczecinku przy ul. Waryńskiego zalany został teren przy hali Kronospan Design Center oraz jezdnia. W akcji wypompowywania wody brały udział 4 zastępy straży pożarnej. Z kolei przy ul. Łukasiewicza zalane zostały pomieszczenia piwniczne w hotelu Quattro. Pracownikom przy wypompowywaniu wody pomogli strażacy z OSP Wilcze Laski.

Do najniebezpieczniejszego zdarzenia doszło w miejscowości Biała w gminie Biały Bór. Na skutek uderzenia pioruna, w ogniu stanął budynek gospodarczy. Zagrożone były budynki mieszkalne oraz bydło. Niestety, jedna osoba na skutek oparzeń została poszkodowana.

Działania podejmowane były przez kilkanaście godzin, od godz. 16:00 do wczesnych godzin porannych w sobotę.

Jakub Łosek / Szczecinek112