Strona główna Aktualności Szczecinecki ratusz i kościół w Wierzchowie dofinansowane

Szczecinecki ratusz i kościół w Wierzchowie dofinansowane

Zabytkowe kościoły, cerkwie, pałace, zamki czy średniowieczne mury obronne – to tylko część obiektów, które przejdą prace remontowe lub zabezpieczające dzięki wsparciu Pomorza Zachodniego. Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego przyjął uchwałę zapewniającą łączną pomoc w wysokości 2,5 mln zł dla 56 projektów wśród których znalazły się obiekty z powiatu szczecineckiego.

O środki z budżetu województwa zawnioskował szczecinecki ratusz, który na wymianę i odtworzenie historycznych głównych drzwi wejściowych
swojej siedziby (wraz z odrzwią i ościeżem) otrzyma 40 tys. zł.

Z dotacji od Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie cieszyć się może również Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wierzchowie. Tutaj przyznane 30 tys. zł posłuży do przeprowadzenia gruntownego remontu przykościelnej dzwonnicy.

Nie możemy zapominać o sferze, która określa naszą zachodniopomorską tożsamość. Zabytki są ważnym elementem historii tych ziem, składową atrakcyjności turystycznej regionu i obiektami, z którymi jesteśmy związani emocjonalnie – powiedział marszałek województwa Olgierd Geblewicz.