Strona główna Szczecinek Akrobaci Darzboru i Akrosportu „Młodymi nadziejami”

Akrobaci Darzboru i Akrosportu „Młodymi nadziejami”

Reprezentanci szczecineckich klubów akrobatycznych AKS Darzbór i UKAS Akrosport wrócili właśnie z Międzynarodowych Zawodów w Akrobatycznych Skokach na Ścieżce Młode Nadzieje. Do zawodów rozgrywanych w dniach 4-5.11.2023 w Łomiankach zgłoszono ponad 400 zawodników z kilku krajów.

Każdy uczestnik konkursu na Mazowszu miał za zadanie wykonać dwa układy skocznościowe. Przy tak dużej ilości zawodników różnice punktowe były minimalne, a w wielu przypadkach decydowały dosłownie detale.

Najlepszy wynik wśród szczecinecczan uzyskał Maciej Bohdan – 7. miejsce. Maciek wcześniej zakwalifikował się do finału w którym punktowo zajął ex aequo 6. miejsce, więc o ostatecznej pozycji zadecydowała data urodzenia. Drugi zawodnik AKS Darzbór – Adam Popko – zajął 9. miejsce.

Klub Akrosport reprezentowały dziewczęta: Zofia Galińska, Julia Lis, Magdalena Suproń i Iga Brych. Dziewczęsta zajęły odpowiednio miejsca: 55. i 56. oraz 58. i 103. Jesteśmy dumni i zadowoleni ze startów naszych zawodników – podkreślają trenerzy gimnastyków, Marcin Zawada oraz Urszula Żak-Zawada, jednocześnie dodając – Wracamy zmotywowani do treningów i przygotowań do kolejnych zawodów w skokach na ścieżce, które przed nami już za miesiąc.

Przedstawiciele oby klubów składają podziękowania dla rodziców za zaufanie i trzymanie kciuków, organizatorowi zawodów za zaproszenie, a Staroście Szczecineckiemu za pomoc w organizacji wyjazdu.

Info: UKAS Akrosport