Strona główna Szczecinek UKAS Akrosport zaprasza – nie tylko na gimnastykę!

UKAS Akrosport zaprasza – nie tylko na gimnastykę!

Wraz z początkiem września wielu rodziców zastanawia się gdzie ich dziecko mogłoby zacząć rozwijać swoje pasje poza szkołą lub przedszkolem, a jednym z naturalnych wyborów jest sport. Automatycznie pojawia się wówczas pytanie: którą dyscyplinę wybrać? Najlepiej zacząć od ćwiczeń ogólnorozwojowych gimnastycznych!

Ćwiczenia gimnastyczne świetnie przygotowują nie tylko do późniejszych, bardziej zaawansowanych treningów np. akrobatyki sportowej. To również uzupełnienie każdej innej dyscypliny sportowej, poprzez wszechstronny rozwój całego ciała. Zapewniają optymalny rozwój fizyczny, wzmacniają mięśnie i siłę, kształtują prawidłową postawę, skoczność, gibkość oraz koordynację ruchową. Trenując gimnastykę, a później rywalizując w ćwiczeniach akrobatycznych, dzieci kształtują też swój charakter, pokonują własne lęki i słabości, wzmacniają samoocenę i pewność siebie, a także uczą się skupienia, dyscypliny oraz współpracy. Nie wspominając już o tym, iż zkrobatyka dostarcza mnóstwa emocji, wrażeń i satysfakcji z osiąganych sukcesów.

Uczniowski Klub Akrobatyki Sportowej „Akrosport” od kilku lat prowadzi w Szczecinku zajęcia gimnastyczno-akrobatyczne dla młodych zawodników, na które z roku na rok przybywa coraz więcej uczestników. Od kilku lat współpracujemy z Urzędem Miasta Szczecinek i Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, bierzemy też udział w różnych projektach Ministerstwa Sportu oraz Polskiego Związku Gimnastycznego. Dzięki dotacjom celowym oraz udziałowi w konkursach, udało nam się pozyskać profesjonalny, atestowany sprzęt sportowy. Dodatkowo, dzięki współpracy z Klubem „Darzbór” dzieci mają do dyspozycji inne narzędzia pomocne w uprawianiu takich dyscyplin jak akrobatyka sportowa, skoki na trampolinie, tumbling (skoki na ścieżce), gimnastyka korekcyjna, fitness czy taniec sportowy. To bardzo ważne, aby wszystkie ćwiczenia wykonywane były na sprzęcie gwarantującym bezpieczeństwo sportowym i pod opieką wykwalifikowanych trenerów. W klubie Akrosport pracują tylko doświadczeni instruktorzy posiadający stosowne uprawnienia i licencje do w/w dyscyplin sportowych.

Na naszych zajęciach najmłodsze grupy zaczynają od nauki prostych ćwiczeń gimnastycznych połączonych z zabawą – uczą się przewrotów, kontroli równowagi, ćwiczą gibkość, rozciągliwość i wytrzymałość. W dalszych etapach wprowadzane są w świat akrobatyki i trampoliny oraz biorą udział w zawodach: najpierw klubowych i okolicznościowych, później zaś w okręgowych czy też wojewódzkich. Najbardziej doświadczeni zawodnicy startują dodatkowo w zawodach międzywojewódzkich i ogólnopolskich oraz biorą udział w letnich obozach sportowych.

Wiemy, że każde dziecko jest inne, posiada inne predyspozycje, charakter, możliwości oraz potrzeby. Dlatego też podchodzimy do każdego z uczestników indywidualnie.

Chcesz poznać nas bliżej, zobaczyć jak trenujemy? Odwiedź i przejrzyj nasz profil: facebook.com/akrosportszczecinek

Zapraszamy dzieci na zajęcia próbne. Wszelkich informacji o terminach zajęć i grupach udzielimy telefonicznie lub poprzez messenger: