Strona główna Szczecinek Animacja o księciu Bogusławie X wkrótce w Szczecinku

Animacja o księciu Bogusławie X wkrótce w Szczecinku

Szykuje się nie lada gratka dla wszystkich młodych pasjonatów historii, szczególnie w wydaniu lokalnym W trakcie kolejnego spotkania zorganizowanego ramach projektu Szczecinek jakiego nie znamy, premierowo zaprezentowany zostanie pierwszy film animowany ukazujący losy władców panujących na Pomorzu.

Wielka podróż Bogusława X w reżyserii Katarzyny Zimnoch i Pawła Kleszczewskiego to pierwszy film animowany opowiadający historię związaną z książętami pomorskimi. Animowana komedia opowiada o podróży księcia Bogusława X Gryfity do Ziemi Świętej w końcu XV wieku. Oparty na autorskim scenariuszu dwójki reżyserów obraz jest pierwszym filmem animowanym odwołującym się do tematyki książąt Pomorskich. To także pierwszy film animowany o takim formacie powstały w naszym regionie.

Długość produkcji wynosi 50 min. Film powstawał na przestrzeni dwóch lat w doskonalonej przez duet twórców technice animacji malowanej na szkle. W czasie swej podróży książę Bogusław X wraz z towarzyszami odwiedza Rzym i papieża Aleksandra VI, dożę weneckiego Agostino Barbarigo, zostaje pasowany na Rycerza Świętego Grobu i załatwi sprawy publiczne z królem Maksymilianem I Habsburgiem w Innsbrucku. Podczas podróży morskiej jego galerę napadają Turcy, a ich pokonanie przysparza mu tylko sławy. Cały film jest mieszanką wątków historycznych przeplatających się z tematyką historii sztuki i kultury.

Oprócz projekcji, organizatorzy wydarzenia przygotowali również spotkanie z autorami filmu. Szczegóły na załączonym plakacie.

Wyprodukowany przez szczecińskie Stowarzyszenie Kamera i zrealizowany przez Konik Film Studio obraz został dofinansowany ze środków Zachodniopomorskiego Funduszu Filmowego Pomerania Film.