Strona główna Szczecinek Antoni Biedziuk z brązem mistrzostw kraju

Antoni Biedziuk z brązem mistrzostw kraju

Hala tenisowa WOSiR Drzonków była w ubiegły weekend areną Indywidualnych Mistrzostw Polski Niepełnosprawnych w tenisie stołowym. Ogromny sukces odniósł szczecinecki weteran tej dyscypliny Antoni Biedziuk, który jako jeden z nielicznych powrócił do domu z dwoma brązowymi medalami.

Reprezentujący IKS Jezioro Tarnobrzeg zawodnik wystartował w kl. 9. W pierwszej fazie grupowej uległ Pawłowi Konstantynowi (Bronowianka Kraków) oraz pokonał Bogusława Dudka (Start Bydgoszcz) i Zbigniewa Siódmioka (Start Katowice), co zapewniło mu awans do turnieju głównego. Tam w pierwszym pojedynku okazał się lepszy od Andrzeja Matląga (Start Gorzów), a w decydującym meczu o strefę medalową pokonać turniejową jedynkę, Mistrza Polski Włodzimierza Brylaka (Start Warszawa) w stosunku 3:1! Niestety w decydującym starciu o finał, uległ późniejszemu zwycięzcy Romanowi Czarnieckiemu (Spin Bożejowice), co dało w końcowym rozrachunku brązowy krążek.

Drugi brązowy medal Biedziuk zdobył w grze podwójnej z Piotrem Goniowskim (STS Gmina Strzelce Opolskie). W ćwierćfinale duet ten pokonał aktualnych reprezentantów kraju Marcina Zielińskiego i Piotra Mańturza, ale w walce w półfinale uległ wielokrotnym medalistom mistrzostw świata oraz olimpiady, Igorowi Misztalowi i Piotrowi Grudniowi 1:3.

Jestem wyjątkowo usatysfakcjonowany z osiągniętych rezultatów – powiedział Antoni Biedziuk, jednocześnie dodając – Na mistrzostwa pojechałem na własne ryzyko z kontuzją i jeszcze w czwartek brałem pod uwagę rezygnację z udziału w turnieju. Najwyraźniej ranga zawodów sprawiła, iż zapomniałem o bólu i wszystko zakończyło się szczęśliwie.