Strona główna Szczecinek Historyczny wynik BadManiaka

Historyczny wynik BadManiaka

To był historyczny sukces szczecineckiego BadManiaka. Zrzeszający miłośników badmintona klub znad Trzesiecka po raz pierwszy zdobył najwyższe miejsce na podium imprezy rangi międzywojewódzkiej.

Usytuowany tuż obok Koszalina Sianów był w ubiegły weekend areną zmagań badmintonistów walczących w Mistrzostwach Międzywojewódzkich Młodzików, które jednocześnie były Eliminacjami Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Mistrzostwa zorganizowano z podziałem na poszczególne strefy, a te rozgrywane w powiecie koszalińskim były pojedynkiem pomiędzy Zachodniopomorskiem i Wielkopolską.

Na hali sportowej w miejscowej Szkole Podstawowej nr 2 zameldowało się 9 klubów z naszego województwa i aż 11 z wielkopolskiego. Szczecinek reprezentowali Mateusz Komicz

i Milosz Przęzak, którzy w grze pojedynczej odpadli dopiero w ćwierćfinałach, jedynie nieznacznie ulegając swoim przeciwnikom. Jeszcze lepiej poszło im w grze podwójnej, gdzie nie tracąc nawet seta wygrali wszystkie mecze i zasłużenie zdobyli dla naszego ekipy historyczne pierwsze miejsce! Gratulujemy!