Strona główna Szczecinek Będą inwestycje, ale i kontrole w spółkach

Będą inwestycje, ale i kontrole w spółkach

Jerzy Hardie-Douglas przedstawił założenia swojej pracy na najbliższe miesiące. Podczas obrad drugiej już sesji Rady Miasta Szczecinek wygłosił swoje exposé.

Nowy burmistrz w swoim wystąpieniu zapowiedział m.in. reorganizację ratusza w celu walki o zewnętrzne środki finansowe. Potrzebujemy pieniędzy na inwestycje i zwiększenia skuteczności ich pozyskiwania z Unii Europejskiej oraz innych potencjalnych źródeł, na przykład z programów szwajcarskich czy norweskich. Musimy spróbować sięgnąć do grantów nie tylko polskich, ale i dystrybuowanych bezpośrednio z Brukseli – mówił Jerzy Hardie-Douglas, który w tym celu przywrócił funkcjonowanie Wydziału Inwestycyjnego, który w najbliższych tygodniach dodatkowo ma zostać rozbudowany.

W trakcie exposé ponownie usłyszeć mogliśmy też zapewnienia, że pomimo kruchego wciąż porozumienia z lokalnymi strukturami Platformy Obywatelską nie ma mowy o zaniechaniu przeprowadzania chociażby audytów w miejskich instytucjach oraz spółkach. Wynikiem tej umowy jest podział ról w radzie miasta i stanowisko wiceburmistrza dla Macieja Makselona – przekazał włodarz Szczecinka, jednocześnie dodając – Skontrolujemy spółki, wykonamy bilans otwarcia. Jeśli natkniemy się na rażące nieprawidłowości, niezależnie od istnienia koalicji, będą wyciągane daleko idące konsekwencje.