Strona główna Szczecinek Bez prawka, ale za to z zakazami i skierowaniem do więzienia

Bez prawka, ale za to z zakazami i skierowaniem do więzienia

Foto: KPP w Szczecinku

Policjanci ze szczecineckiej grupy Speed zatrzymali do kontroli drogowej pojazd, którego kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania oraz miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Jak się okazało, nie były to jedyne przewinienia kierującego, który najbliższe miesiące spędzi w zakładzie karnym, a swój wyrok może jeszcze przedłużyć.

Policjanci z grupy Speed pełniąc służbę na DK-11 zauważyli w miejscowości Wierzchowo dobrze znany z wcześniejszych interwencji pojazd marki Skoda. Jak się szybko okazało, policyjny instynkt przypuszczenie nie zawiódł mundurowych – wyjaśnia st. asp. Anna Matys jednocześnie dodając – Za kierownicą pojazdu siedział 48-letni mieszkaniec gminy Szczecinek, który nie posiadał uprawnień do kierowania, a w trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna ma aż dwa aktywne sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Tym razem jazda samochodem dla kierującego zakończyła się trafieniem do zakładu karnego. 48-latek był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do obycia kary 4 m-cy pozbawienia wolności za wcześniejsze niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu. A za kolejne przewinienia mężczyzna również odpowie przed sądem. Za niestosowanie się do orzeczonego zakazu grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności – informuje oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku.