Strona główna Szczecinek Bez spodni, ale z torbą na głowie

Bez spodni, ale z torbą na głowie

Wbrew obawom poniektórych osób, zarówno dojazdy i powroty z Pol’and’Rock FestiVal przebiegły nad Trzesieckiem bardzo spokojnie i bez potrzeby podejmowania większych interwencji – informuje Straż Miejska w Szczecinku. Nie oznacza to, że strażacy mieli łatwy tydzień – w ostatnich 7 dniach podjęli 94 interwencje, wśród których znaleźli się m.in. mężczyzna z nietypowym odzieniem.

W dniu 01.08.2022 ok. godz. 6:30 otrzymaliśmy zgłoszenie o mężczyźnie leżącym bez spodni przy tzw. kamieniu na ul. Warcisława IV – relacjonuje komendant Grzegorz Grondys, jednocześnie dodając – Strażnicy zastali go leżącego pod ławką w bluzie z kapturem i majtkach, a na głowie miał założoną torbę podróżną. Mężczyzna został dobudzony, a po ubraniu się opuścił zajmowane miejsce. Sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

Zaskoczeniem dla strażników był również zatrzymany dzień później cyklista: W dniu 02.08.2022 ok. godz. 01:50 patrol straży miejskiej zauważył mężczyznę poruszającego się rowerem po drodze, gdzie obowiązuje zakaz poruszania się jednośladami. Po wylegitymowaniu go okazało się, że jest to nieletni, od którego było czuć ostrą woń alkoholu. Rowerzysta przyznał się do wcześniejszego spożycia pięciu piw, przez co został przekazany Policji.