Strona główna Szczecinek BiegamBoLubię Szczecinek startuje w piątek

BiegamBoLubię Szczecinek startuje w piątek

Szczecinek będzie miał kolejną propozycję dla miłośników biegania. Już jutro, a więc w piątek 9 września, o godz. 18.00 na Stadionie Lekkoatletycznym przy Zespole Szkół nr 6 nastąpi inauguracja cyklu Biegam Bo Lubię Szczecinek.

Organizatorzy szczecineckiego eventu dołączą tym samym do ponad 100 stadionów w kraju, które już od 14 lat uczestniczą we wspomnianej akcji. Spiritus movens inicjatywy jest Paweł Januszewski, prezes Fundacji Wychowanie przez Sport w Warszawie oraz przede wszystkim były sportowiec mający na swoim koncie m.in. złoty medal Mistrzostw Europy na 400 m ppł.

O całej akcji można szerzej poczytać na stronie https://biegambolubie.com.pl/o-akcji/. Jeśli zaś idzie o jej szczecinecką edycję to plan przewiduje cotygodniowo (do 10 listopada włącznie, zawsze w piątek) godzinę propagowania aktywności fizycznej dla wszystkich chcących zrobić coś dobrego dla swojego ciała. Zaproszenie kierowane jest do rodzin, dzieci i młodzieży, dorosłych oraz seniorów – jednym słowem do wszystkich którym ruch na świeżym powietrzu sprawia frajdę. Głównym trenerem będzie Sylwester Szymański, a osobą wspomagającą Marek Horniatko.