Strona główna Szczecinek Budowa S11 zgodna z harmonogramem

Budowa S11 zgodna z harmonogramem

Budowa S11 na terenach województw zachodniopomorskiego i wielkopolskiego przebiega zgodnie z harmonogramem. Pozytywne wieści potwierdzono w trakcie wyjazdowego posiedzenia członków Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Dróg Ekspresowych S6 i S11.

O szczegółach dyskusji na wspólnym briefingu prasowym opowiedzieli posłowie Małgorzata Golińska oraz Bartłomiej Wróblewski. Z informacji optymistycznych: realizacja odcinka Bobolice-Szczecinek przebiega bez zakłóceń – podkreślała parlamentarzystka ze Szczecinka, jednocześnie dodając – Zakończenie realizacji inwestycji nastąpi z końcem lipca 2026 roku.

Gorzej sytuacja wygląda z odcinkiem ze Szczecinka do Piły oraz dalej do Poznania. Do roku 2015 nie zostały przeprowadzone prace przygotowawcze na wielkopolskim odcinku drogi S11 – wyjaśniał z kolei poseł Wróblewski. Niemniej również na północnym i południowym odcinku tej trasy w Wielkopolsce na razie wszystko idzie zgodnie z planem. Już w tym roku, w czwartym kwartale nastąpi ogłoszenie przetargu na budowę drogi na odcinku Szczecinek-Piła – uzupełnia przewodniczący zespołu, dodając, że jeszcze w czerwcu ma zostać podpisana umowa na realizację fragmentu z Obornik do stolicy województwa.

Więcej szczegółów w naszym materiale video.